ריגול תעשייתי

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעלי עסקים, מפעלים וסטארט אפים חייבים לשמור על הייחודיות שלהם. העולם העסקי תחרותי יותר מתמיד ולא פעם "נשתלים" עובדים על ידי המתחרים. כיצד אפשר לזהות "ריגול תעשייתי"? כאן נכנסים לתמונה שירותי מעקב מקצועיים.

המידע שיש במפעל, בעסק או בחברה הוא סודי וחשיפה שלו יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך. הדרך שלך להגן על העסק שהקמת במו ידיך, על מתכון סודי, על קו ייצור ועל שיטת עבודה, היא לבצע בדיקות תקופתיות. במסדרת הבדיקות השגרתיות נחקור בעדינות את העובדים ונוודא כי הם לא מסכנים את מקום העבודה.

דעי חקירות הוא משרד מקצועי ודיסקרטי שמלווה עסקים רבים בדרכים חוקיות במטרה לגלות האם נעשה ריגול תעשייתי.

מהו ריגול תעשייתי?

ריגול תעשייתי הוא לא דבר חדש ובקצרה משמעותו ניסיון של המתחרים לדלות מידע על העסק, החברה, המפעל או הגורם המתחרה. ככל שמכירים את המתחרים טוב יותר כך הסיכוי לגבור עליהם עולה ואין כל ספק כי ידע הוא כוח. לא פעם המתחרים נוקטים בפעולות זדוניות ופוגעניות ואף שותלים עובדים או פונים לעובדים קיימים כדי להצליח להכיר את העסק שעמלת עליו מבפנים.

חברות, ארגונים ואפילו מפעלים, צריכים להגן על המידע שלהם. העובדים אשר חשופים אליו עלולים להיות נקודת התורפה והמטרה של החקירה שלנו היא לעלות על אלו שעלולים לגרום לנזק. החקירה בנושא חייבת להיות מקצועית, דיסקרטית והיא רגישה מאד.

חקירות רגישות

חקירות הן תמיד רגישות, אך כאשר עומד על הפרק מפעל חיים, פטנט וטכנולוגיה ייחודית, לעובד יש כוח רב ויכולת לפגוע בעסק. החקירה תתבצע בדיסקרטיות כיוון שאם העובד יגלה שמנסים לחקות את צעדיו הוא ינסה להסתירם ולעתים לא יהסס לחשוף מידע רב בזמן קצר.

במהלך החקירה נעקוב, נצלם ונתעד את פעולות העובד. ברגע שיהיו בידיך נתונים אמיתיים תהיה לך אפשרות להתעמת עם העובד או לפעול בצעדים משפטיים מולו. אין כל סיבה להתעלם מהנזק שהעובד יכול לגרום ולכן ברגע שעולה חשד לפעילות לא תקינה, אם העובד יוצא באמצע היום במה שנראה כתירוץ, מתרחק כדי לדבר בטלפון או נמצא במקומות שאינו אמור להימצא בהם – זה הזמן ליצור קשר.

פוסטים אחרונים

סימנים לבגידה

סימנים לבגידה

7 סימנים לבגידה שתרצו להכיר אם יש לכם חשד כי בן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם, עליכם להשיג הוכחות לכך. יכול להיות שבשלב זה

קרא עוד »
חוקר פרטי מומחה בגידות

חוקר פרטי מומחה בגידות

חוקר פרטי מומחה בגידות לצערנו, לא פעם מתקיימת בגידה בזוגיות והדבר יכול להוביל לחיים בשקר ולפגיעה משמעותית בבן או בת הזוג. מעבר לתחושה הפנימית של

קרא עוד »

שיחה עם נציג

דילוג לתוכן